English Suomi
   New user?

    SATURDAY    SUNDAY    TUESDAY    MONDAY    All

Co-Ed

A
30.4.2018 11:00 Field 1 4 STAZIONI - CHUPACABRAS 9 - 6
30.4.2018 11:00 Field 2 WER(F)WOLFE - STYRIAN HAWKS 7 - 11
30.4.2018 11:00 Field 3 FLYING SAUCERS - TIEFSEETAUCHER 8 - 4
30.4.2018 11:00 Field 4 OSTRICH - GEMISCHTER SATZ 8 - 6
B
30.4.2018 11:00 Field 6 UFO - BUBBA 6 - 8
30.4.2018 11:00 Field 7 DISC FICTION - TOHUWABOHU 10 - 6
30.4.2018 11:00 Field 8 VIRGIN TONIC - HELL?YEAH! 1 - 13
C
30.4.2018 09:00 Field 1 LAST MINUTE - KO-MET 9 - 4
30.4.2018 09:00 Field 2 OMGWTF - BB-SEA 13 - 6
30.4.2018 09:00 Field 3 TEAM SUDSEE_2 - PULLDOGGS 8 - 7
30.4.2018 09:00 Field 4 FIVEFINS - WARRIOR OF THE WORLD 13 - 0
D
30.4.2018 10:00 Field 1 TEAM SUDSEE - IRON HORSE 4 - 8
30.4.2018 10:00 Field 2 BEENETTON RACING BRAINS - SUGARMIX 3 - 8
30.4.2018 10:00 Field 3 HEIDEES - COLORADO 8 - 4
30.4.2018 10:00 Field 4 GOOD OLD DISCOUNT - FRASBA_OLD 13 - 4
E
30.4.2018 09:00 Field 6 ZAMPERL SENIOR - MR&MRS SMITH 13 - 4
30.4.2018 09:00 Field 7 SEICHTWASSERSCHNORCHLER - UNWUCHT ERLANGEN 5 - 7
30.4.2018 09:00 Field 8 FRAU RAUSCHER & THE BEMBELBOYS - SANDMADE 2 - 11
F
30.4.2018 10:00 Field 5 WOODIES - MOSQUITOS 3 - 13
30.4.2018 10:00 Field 6 CUB - FdFRISBEE GERETSRIED 13 - 4
30.4.2018 10:00 Field 7 FUNATICS - KARL 4 - 7
30.4.2018 10:00 Field 8 JOHNNY DEAR - WUNDER TEAM 13 - 3
H1
30.4.2018 13:00 Field 1 OSTRICH - TEAM SUDSEE 7 - 8
30.4.2018 15:00 Field 1 TEAM SUDSEE - ZAMPERL SENIOR 7 - 9
30.4.2018 17:00 Field 5 ZAMPERL SENIOR - OSTRICH 8 - 9
H2
30.4.2018 13:00 Field 2 4 STAZIONI - IRON HORSE 8 - 13
30.4.2018 15:00 Field 2 IRON HORSE - SANDMADE 13 - 6
30.4.2018 17:00 Field 6 SANDMADE - 4 STAZIONI 5 - 11
H3
30.4.2018 13:00 Field 3 BUBBA - FIVEFINS 10 - 8
30.4.2018 15:00 Field 3 FIVEFINS - CUB 7 - 4
30.4.2018 17:00 Field 7 CUB - BUBBA 10 - 4
H4
30.4.2018 13:00 Field 4 UFO - OMGWTF 6 - 13
30.4.2018 15:00 Field 4 OMGWTF - WOODIES 9 - 8
30.4.2018 17:00 Field 8 WOODIES - UFO 11 - 5
M1
30.4.2018 14:00 Field 1 CHUPACABRAS - HEIDEES 11 - 1
30.4.2018 16:00 Field 5 HEIDEES - MINT 10 - 2
30.4.2018 18:00 Field 5 MINT - CHUPACABRAS 2 - 13
M2
30.4.2018 14:00 Field 2 STYRIAN HAWKS - GOOD OLD DISCOUNT 8 - 9
30.4.2018 16:00 Field 6 GOOD OLD DISCOUNT - MR&MRS SMITH 7 - 8
30.4.2018 18:00 Field 6 MR&MRS SMITH - STYRIAN HAWKS 7 - 8
M3
30.4.2018 14:00 Field 3 HELL?YEAH! - PULLDOGGS 7 - 9
30.4.2018 16:00 Field 7 PULLDOGGS - FdFRISBEE GERETSRIED 9 - 10
30.4.2018 18:00 Field 7 FdFRISBEE GERETSRIED - HELL?YEAH! 8 - 7
M4
30.4.2018 14:00 Field 4 DISC FICTION - TEAM SUDSEE_2 6 - 10
30.4.2018 16:00 Field 8 TEAM SUDSEE_2 - JOHNNY DEAR 2 - 13
30.4.2018 18:00 Field 8 JOHNNY DEAR - DISC FICTION 12 - 3
S1
30.4.2018 14:00 Field 5 GEMISCHTER SATZ - BEENETTON RACING BRAINS 9 - 3
30.4.2018 16:00 Field 1 BEENETTON RACING BRAINS - FRAU RAUSCHER & THE BEMBELBOYS 4 - 5
30.4.2018 18:00 Field 1 FRAU RAUSCHER & THE BEMBELBOYS - GEMISCHTER SATZ 9 - 10
S2
30.4.2018 14:00 Field 6 WER(F)WOLFE - SUGARMIX 10 - 9
30.4.2018 16:00 Field 2 SUGARMIX - UNWUCHT ERLANGEN 12 - 5
30.4.2018 18:00 Field 2 UNWUCHT ERLANGEN - WER(F)WOLFE 7 - 4
S3
30.4.2018 14:00 Field 7 TOHUWABOHU - KO-MET 10 - 7
30.4.2018 16:00 Field 3 KO-MET - KARL 9 - 10
30.4.2018 18:00 Field 3 KARL - TOHUWABOHU 5 - 10
S4
30.4.2018 14:00 Field 8 DISCOFEVER (kamikaze) - LAST MINUTE 6 - 11
30.4.2018 16:00 Field 4 LAST MINUTE - WUNDER TEAM 6 - 5
30.4.2018 18:00 Field 4 WUNDER TEAM - DISCOFEVER (kamikaze) 10 - 6
L1
30.4.2018 13:00 Field 5 FRASBA_OLD - FLYING SAUCERS 10 - 5
30.4.2018 13:00 Field 6 COLORADO - SEICHTWASSERSCHNORCHLER 13 - 1
30.4.2018 15:00 Field 5 FLYING SAUCERS - SEICHTWASSERSCHNORCHLER 12 - 0
30.4.2018 15:00 Field 6 FRASBA_OLD - TIEFSEETAUCHER 9 - 3
30.4.2018 17:00 Field 1 COLORADO - FLYING SAUCERS 5 - 8
30.4.2018 17:00 Field 2 SEICHTWASSERSCHNORCHLER - TIEFSEETAUCHER 8 - 4
L2
30.4.2018 13:00 Field 7 FUNATICS - VIRGIN TONIC 9 - 4
30.4.2018 13:00 Field 8 BB-SEA - MOSQUITOS 10 - 7
30.4.2018 15:00 Field 7 VIRGIN TONIC - BB-SEA 6 - 11
30.4.2018 15:00 Field 8 WARRIOR OF THE WORLD - MOSQUITOS 5 - 6
30.4.2018 17:00 Field 3 MOSQUITOS - VIRGIN TONIC 7 - 8
30.4.2018 17:00 Field 4 FUNATICS - WARRIOR OF THE WORLD 12 - 2

Open

1-4
30.4.2018 10:00 Field 10 SUICIDE SQUAD - BERLINER PLAUZE 7 - 10
30.4.2018 13:00 Field 10 NOVA - HOCHSEEPIRATEN 13 - 3
1-4 Finals
30.4.2018 17:00 Field 9 NOVA - BERLINER PLAUZE 11 - 3
30.4.2018 17:00 Field 10 HOCHSEEPIRATEN - SUICIDE SQUAD 7 - 5
5-7
30.4.2018 10:00 Field 9 SKY UP - UFO_1 open 12 - 4
30.4.2018 13:00 Field 9 UFO_2 open - SKY UP 2 - 13
30.4.2018 15:00 Field 9 UFO_1 open - UFO_2 open 5 - 4

Timezone: Europe/Brussels. Local time: 15.10.2018 10:06